درخواست عضویت

سال گذشته آمازون ۲۳ میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه کرده است.
9 اردیبهشت 97

پنج شرکت فناوری اطلاعات در آمریکا، در مجموع 76 میلیارد دلار هزینه تحقیق و توسعه کرده‌اند.

 

سال گذشته آمازون ۲۳ میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه کرده است.
یکی از عوامل مهم در توسعه سازمان‌ها و تولید محصولات جدید، میزان توجه و نیز سرمایه‌گذاری و هزینه‌هایی است که برای تحقیق و توسعه صرف می‌شود.
به همین دلیل، شرکت‌های بزرگ جهت افزایش سهم خود از بازار، نگاه ویژه‌ای به سرمایه‌گذاری در این بخش داشته و مداوم روی آن مانور می‌دهند.
 

 
 
آشنا به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت Recode می نویسد، شرکت‌های حوزه فناوری در آمریکا پنج رتبه اول در زمینه تحقیق و توسعه را بدست آورده‌اند و بدین‌ترتیب، مطابق آمار در سال گذشته مجموعاً 76 میلیارد دلار برای این بخش هزینه کرده‌اند.
 
در این میان، شرکت آمازون با صرف هزینه 23 میلیارد دلار، رتبه اول تحقیق و توسعه در میان شرکت‌های آمریکایی را کسب نموده است که ضمناً نشان‌دهنده رشد 41 درصدی نسبت به سال پیش از آن است.
آمازون این مبلغ کلان را در زمینه سرویس‎‌های ابری خود موسوم به AWS، دستیار هوشمند الکسا و فناوری‌هایی مانند دید رایانه‌ای صرف نموده است.
 
همچنین مطابق برنامه‌های اعلام شده، این فروشگاه اینترنتی قصد دارد پروژه‌هایی مانند پروژه Go را برای ایجاد فروشگاه‌های بدون صندوق‌دار عملی سازد.
این در حالی است که آمازون بارها مورد حملات توییتری دونالد ترامپ قرار گرفته و رئیس‌جمهور آمریکا این شرکت را متهم به عدم پرداخت مالیات مقرر و سوءاستفاده از سیستم پستی این کشور نموده است.
منبع :ایتنا
 

 

 

 

آشنا

در آیینه شبکه های اجتماعی

 

 

محصولات

بالا