درخواست عضویت

اینتل همچنان گرفتار آسیب‌پذیری است
شنبه 2 تیر ماه97
داستان بی‌پایان تراشه‌های دردسرساز اینتل
تراشه و پردازنده‌های اینتل بار دیگر گرفتار آسیب‌پذیری و ضعف‌های امنیتی شده‌اند.
مدت‌هاست که ضعف‌ها و حفره‌های امنیتی اسپکتر و ملت‌داون کشف‌شده در پردازنده‌های ساخته‌شده توسط شرکت اینتل که از سال ۱۹۹۵ به بعد وجود داشته و باعث شده هکرها به اطلاعات ذخیره شده برروی حافظه رایانه‌ها دسترسی پیدا کنند، مورد بحث‌های فراوانی قرار گرفته‌است.ادامه خبر

این ضعف‌ها و حفره‌های امنیتی در پردازنده‌های اینتل به‌گونه‌ای بوده است که به هکرها اجازه می‌داده علاوه بر سرقت کلمات و رمز عبور کاربران، تمامی اطلاعات ذخیره شده موجود بر حافظه، پردازنده رایانه و گوشی‌های همراه را به سرقت برده و از آن سوءاستفاده کنند و این سطح از دسترسی موجب می‌شد به تراشه‌های دیگری همچون ای ام دی و ای آر ام نیز دسترسی یابند.

حالا به‌تازگی آسیب‌پذیری جدیدی تحت عنوان Lazy State در تراشه‌های پردازنده اینتل کشف شده‌است که هکرها می‌توانند به‌وسیله آن، اطلاعات کاربران را استخراج کرده و مورد سوءاستفاده قرار دهند. این ضعف امنیتی در اصل به هکرها اجازه می‌دهد رمزگذاری نرم‌افزارها را صرف‌نظر از نوع سیستم عامل استخراج کنند. البته این در حالی است که گزارش شده‌ست پردازنده‌های ساخت شرکت AMD تحت تأثیر Lazy State قرار نمی‌گیرند.

بنابراین طبق اخبار منتشر شده، تمامی پردازنده‌های سری Core اینتل گرفتار این نوع از آسیب‌پذیری جدید شده‌اند. برخی از نسخه‌های سیستم عامل ویندوز و لینوکس نیاز به انتشار به‌روزرسانی برای حل این مشکل امنیتی دارند، این در حالی است که برخی دیگر از این نسخه‌های سیستم عامل، وصله‌های امنیتی مخصوص برای این آسیب‌پذیری ارائه داده‌اند.

اینتل، یک شرکت تجهیزات رایانه‌ای در ایالات متحده آمریکاست که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه با تمرکز بر مادربورد، کارت شبکه، چیپ‌ست، بلوتوث و حافظه‌های فلش، انواع ریزپردازنده، نیم‌رسانا، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی و سامانه‌های نهفته فعالیت می‌کند.

ارزش سهام اینتل از زمانی که خبر ضعف‌های امنیتی اسپکتر و ملت‌داون در فضای مجازی منتشر شد، کاهش شدیدی پیدا کرد و این شرکت آمریکایی با مشکلات حقیقی و حقوقی متعددی نیز دست و پنجه نرم کرد.
مرجع : خبرگزاری مهر

 

آشنا

در آیینه شبکه های اجتماعی

 

 

محصولات

بالا