درخواست عضویت

رو آوردن شرکت‌های بیمه به هوش مصنوعی در جنگ علیه تقلب

یکشنبه 17 تیر

بنا بر تخمین‌های FBI، تقلب در بیمه، از ادعاهای ساختگی تا کارگزاران بی‌صداقت، سالانه بیش از 40 میلیارد دلار برای شرکت‌ها و مشتریانشان هزینه دربردارد.ادامه خبر
یادگیری ماشین به صنعت بیمه برای یافتن ادعاهای مشکوک و حتی جست‌وجو در میان اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی برای یافتن تقلب کمک می‌کند.
 
آشنا از رایورز به نقل از fastcompany، بنا بر تخمین‌های FBI، تقلب در بیمه، از ادعاهای ساختگی تا کارگزاران بی‌صداقت، سالانه بیش از 40 میلیارد دلار برای شرکت‌ها و مشتریانشان هزینه دربردارد، و این سوای تقلب در بیمه‌های پزشکی است، که متخصصان، هزینه آن را ده‌ها میلیارد دلار دیگر تخمین می‌زنند.  
 
استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای یافتن روندهای غیرمنطقی و الگوهای غیرعادی به سرعت به استانداردی برای شرکت‌های بیمه تبدیل شده است، چه آنها به دنبال سر در آوردن از کار حلقه‌های پیچیده کلاهبردارانی باشند که تصادفات رانندگی ساختگی را ایجاد می‌کنند و چه در حد مشتریان خرد که در میزان ارزش اموال صدمه دیده شان مبالغه می‌کنند.
 
مدیر عامل یکی از استارتاپ‌های بیمه خانه و اجاره در نیویورک می‌گوید که این رویکرد داده محور اغلب برای این شرکت امکان ارزیابی و پرداخت دعاوی را با سرعت به مراتب بیشتر از بسیاری از شرکت‌های بیمه‌گر سنتی فراهم آورده است.
وی می‌گوید که در حدود یک سوم از موارد، دعاوی، بلافاصله پس از تایید الگوریتم‌های این شرکت، قابل تایید و پرداخت خسارت هستند. به گفته وی: «حتی در صورتی که یک انسان در پرونده دخیل بوده باشد، این کار اساسا سریع‌تر از روند عادی خواهد بود.»
منبع :ایتنا

 

آشنا

در آیینه شبکه های اجتماعی

 

 

محصولات

بالا