Home آخرین اخبار انجمن آشنا فرهاد الیشاهی از فعالیت‌های انجمن «آشنا» می‌گوید/ شرکت‌های نرم‌افزاری ساماندهی می‌شوند؟
آخرین اخبار انجمن آشنا - بهمن ۲۷, ۱۳۹۷

فرهاد الیشاهی از فعالیت‌های انجمن «آشنا» می‌گوید/ شرکت‌های نرم‌افزاری ساماندهی می‌شوند؟

الیشاهی با اشاره به اینکه در حال تشکیل یک لایه واسط میان دولت و بخش خصوصی هستیم، تاکید کرد: بسیاری از کارهایی که دولت تاکنون انجام می‌داده و در حال تصدی‌‌گری بود را می‌خواهیم از دولت بگیریم و به دست نمایندگان بخش خصوصی دهیم، چرا که باقی ماندن این امور در دست دولت، دولت را بزرگ، فشل و ناکارآمد می‌کند و جزو رسالت‌های دولت هم نیست. کار را باید به دست بخش خصوصی دهیم. تبلور قدرت بخش خصوصی نیز در انجمن‌های صنفی است.

فرهاد الیشاهی، رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت های نرم افزاری، آشنا درباره نحوه فعالیت این انجمن به خبرنگار فابانیوز گفت: این انجمن، انجمنی صنفی کارفرمایی است که مختص شرکت‌هایی است که در حوزه نرم‌افزار چه با سمت تولید کننده و فعالیت‌های تولیدی، پیاده‌سازی و یا فعالیت‌های مشاوره‌ای فعال هستند.

وی با بیان اینکه انجمن شرکت‌های نرم‌افزاری آشنا، یک انجمن صنفی ویژه فعالین این حوزه است، افزود: تعداد بسیار زیادی از فعالان در زمینه شرکت‌های نرم‌افزاری عضو آشنا هستند که هرکدام در بخش‌های مختلف آن مشغول به فعالیت هستند و شرکت‌ها فارغ از اینکه در چه حوزه‌ای در این بخش در حال فعالیت هستند، به صرف اینکه نرم‌افزاری باشند، چه پیاده‌ساز، چه مشاور و چه تولید کننده، پتانسیل عضویت در این انجمن را دارند.

الیشاهی درباره فعالیت‌های این انجمن نیز گفت: این انجمن تاکنون فعالیت‌های متعدد و متنوع بسیاری را به نفع اعضا انجام داده است. نخست اینکه آشنا در شوراهای اختلاف مالیاتی یک عضو دارد و یکی از سه عضو هیئت حل اختلاف‌های مالیاتی را یکی از اعضای انجمن آشنا تشکیل می‌دهد که حق رای دارد و این به نفع اعضا است که در شکایت‌ها و در دعوای می‌توانند به نفع آنها رای دهند.

ملاحظه کنید

☑️تفاهم‌نامه‌ی مشترک میان نصر تهران و انجمن آشنا – یک صدایی فعالان صنفی صنعت نرم افزار

نشست مشترکی بین هیئت‌مدیره انجمن آشنا و هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران …