Home آخرین اخبار انجمن آشنا علیرضا بزرگمهری رئیس کارگروه لوایح انجمن آشنا خبر از تشکیل و آغاز فعالیت این کارگروه می دهد.
آخرین اخبار انجمن آشنا - بهمن ۳۰, ۱۳۹۷

علیرضا بزرگمهری رئیس کارگروه لوایح انجمن آشنا خبر از تشکیل و آغاز فعالیت این کارگروه می دهد.


علیرضا بزرگمهری  رئیس کارگروه لوایح انجمن آشنا خبر از تشکیل و آغاز فعالیت این کارگروه به منظور پیشنهاد و ارائه قوانین مرتبط با حوزه صنعت نرم افزار به بخش دولتی می گوید ، ایشان  از فعالان این صنعت دعوت می کند با پیوستن در این کارگروه گام بزرگی در جهت پیشرفت صنعت نرم افزار کشور و قوی تر شدن شرکتهای نرم افزاری بردارند .

سوال ۱-هدف از تشکیل کارگروه چیست و برای رفع چه نیازی این کارگروه تشکیل می گردد؟

حقیقت مطلب این است که متاسفانه در کشور ما قوانین را در بخش فناوری اطلاعات، دولت بدون توجه به نیازهای واقعی بخش خصوصی و فعالان صنعت ، وضع می کند و خیلی از این لوایح در عمل مشکلات زیادی برای بخش خصوصی ایجاد می کند که طبیعتا وقتی برای بخش خصوصی مشکل پیش می آید در واقع برای کل صنعت این مشکل پیش آمده و در این حالت در واقع ما و صنعت با مشکلات زیادی مواجه می شویم که خیلی نمی شود این مشکلات را براحتی پس از اینکه این لوایح بوجود آمد رفع کرد .

همچنین واقعیت آن است که کاری که این کارگروه می خواهد انجام بدهد ارتباط با واحد های تقنینی و واحدهای قانون گذاری و واحدهایی که آیین نامه ها و لوایح را بوجود می آورند که در سرمنشا و سرچشمه کمک کند برای آنکه قانون گذار، قانونی را با در نظر گرفتن جوانب بیشتر تدوین کند و سعی کند مثلا در مورد قراردادها ، در مورد شکل مناقصات ، در مورد شکل قوانین حاکم بر فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات تاثیر بگذارد با هدف حمایت از صنعت نرم افزار .

سوال ۲- انتظار دارید در این کارگروه چه افرادی فعال باشند ؟

در این کارگروه به مثابه همه کارگروههای دیگر ، از همه افرادی که در این زمینه تجربه و علاقه دارند و چالش ها و مخاطراتی که برای صنعت نرم افزار روبرو هست را می شناسند و یا می تواند در راستای بهبود این قوانین و لوایح کمک کند کاملا آماده ایم که همکاری داشته باشیم .

سوال ۳- فعالیت های کارگروه به چه شکل خواهد بود  ؟

با برگزاری جلسات و هدف گیری گام به گام از روی نقاطی که موثرتر هستند تا نقاطی که تاثیر عمومی دارد را پیدا کنیم که در کجاها می توانیم تاثیر بگذاریم و کمک کنیم که لوایح و قوانین تصحیح شود و پیشنهاداتی را آماده کنیم که در واقع پشتیبانی دقیقی از بخش دولتی برای تدوین این قوانین ایجاد کنیم .

سوال چهارم : عضویت در کارگروه به چه نحوی امکان پذیر است ؟

به راحتی می توان از روی سایت www.iransoftware.org درخواست های عضویت را به دبیرخانه ارسال کنند این درخواست ها با مطالبی که عرض شد مورد بررسی قرار می گیرد و سپس می توانیم در خدمت دوستان و علاقمندان به این موضوع باشیم .

سوال پنجم : آیا نکته یا مطلب دیگری است که بخواهید در انتها بیان فرمایید؟

توجه به این نکته ضروری است که اگر خود ما در صنعت نرم افزار دست رو دست بگذاریم و منتظر باشیم جاهای دیگری از دولت و یا مجلس بخواهد برای ما نسخه درمانی بپیچد باید عواقبش را هم بپذیریم و اگر این عواقب را در طول سالهای گذشته دوست نداریم  می بایستی در این پروسه مشارکت فعال کنیم و این را به عنوان یه موضوع استراتژیک و پر اهمیت ببینیم و برایش وقت و سرمایه گذاری کنیم . اگر می خواهیم صنعت نرم افزار و شرکت هایمان قوی تر و بزرگ تر باشند .

ملاحظه کنید

☑️تفاهم‌نامه‌ی مشترک میان نصر تهران و انجمن آشنا – یک صدایی فعالان صنفی صنعت نرم افزار

نشست مشترکی بین هیئت‌مدیره انجمن آشنا و هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران …