Home آخرین اخبار انجمن آشنا علی رضا بزرگمهری : امنی‌چنل زیرساخت حرکت به سمت بانکداری دیجیتال است.
آخرین اخبار انجمن آشنا - خرداد ۲۷, ۱۳۹۸

علی رضا بزرگمهری : امنی‌چنل زیرساخت حرکت به سمت بانکداری دیجیتال است.

 

علی رضا بزرگمهری مدیرعامل شرکت سابین تجارت آریا، دبیر و نائب رئیس هیات مدیره انجمن آشنا تاکید کرد: اینکه ما بگوییم امنی چنل را پیاده‌سازی نکرده‌ایم تقریبا به این معنا است که ما بانکداری دیجیتال را پیاده‌سازی نکرده‌ایم چرا که اصل بانکداری دیجیتال پاسخ سریع به نیازهای مشتریان است، بنابریان وقتی ما امنی‌چنل نداریم و به صورت دستی و تک به تک سرویس‌ها را فراهم می‌کنیم بدیهی است که این موضوع اصلا امکانات بانکداری دیجیتال را به ما ارائه نمی‌دهد و در واقع سرویس بانکداری الکترونیک را فراهم می سازد.
علیرضا بزرگمهری درباره لزوم اجرای بستر امنی‌چنل و ارتباط آن با بانکداری دیجیتال، گفت: امنی‌چنل زیرساخت حرکت به سمت بانکداری دیجیتال است، در دنیا بانکداری دیجیتال بدون وجود امنی‌چنل معنی خودش را ندارد. وی افزود: با استفاده از بستر امنی‌چنل پاسخ سریع‌تر به نیازهای مشتری و ارائه سرویس‌های مدرن امروزی بصورت یکپارچه بین کانال‌های مختلف ارائه خدمت بدون اینکه مشتری تفکیکی بین این کانال‌ها حس کند، امکان‌پذیر خواهد شد، علاوه بر آن اجرای سرویس‌های که در کشورهای مختلف دنیا رواج دارد نیز با سرعت بیشتری در کشور فراهم خواهد شد.

بزرگمهری تاکید کرد: اینکه ما بگوییم امنی چنل را پیاده‌سازی نکرده‌ایم تقریبا به این معنا است که ما بانکداری دیجیتال را پیاده‌سازی نکرده‌ایم چرا که اصل بانکداری دیجیتال پاسخ سریع به نیازهای مشتریان است، بنابریان وقتی ما امنی‌چنل نداریم و به صورت دستی و تک به تک سرویس‌ها را فراهم می‌کنیم بدیهی است که این موضوع اصلا امکانات بانکداری دیجیتال را به ما ارائه نمی‌دهد و در واقع سرویس بانکداری الکترونیک را فراهم می سازد.

وی تاکید کرد: امنی‌چنل‌ها بستری را فراهم می‌کنند که یک سرویس به صورت استاندارد و بدون نیاز به برنامه‌نویسی قابل پیاده‌سازی بر روی آن است، این سرویس با استفاده از بستر امنی‌چنل به کربنکینگ متصل می‌شود و کسب‌و‌کارها را قادر می‌سازد که بدون نیاز به طی مراحل دولپ سرویس‌های مورد نظر خود را دریافت کنند نکته مهم دیگر اینست که مشتری ممکن است بخشی از سرویس را از یک کانال و ادامه آنرا از کانال دیگر دریافت کند که در مالتی چنل متداول در سیستم بانکی کشور، این امر متداول نیست.

مدیرعامل شرکت سابین تجارت آریا گفت: وقتی شما سرویس‌ها را از طریق امنی‌چنل به مشتری ارائه می‌دهید قادر هستید سرویس‌های متنوع‌تری را عرضه کنید، وقتی شما سرویس‌های متعدد را از طریق کانال‌های متعدد بانکداری خانگی و یا شرکتی بصورت یکپارچه ارائه می‌دهید  بدیهی است که تجربه مشتری تجربه دل‌انگیزتر و شایسته‌تری است و طبیعتا مشتری راضی می‌تواند منابع بیشتری را برای ما به ارمغان بیاورد رقابت بین بانک‌ها را نیز به همراه دارد. وی تاکید کرد: امروزه تلاش‌ها و توجهات را به جای اینکه بر روی ارائه خدمات به مشتریان متمرکز کنیم بر روی برنامه‌نویسی محصولات برده‌ایم. در حالی که به طور مثال از قدیم تمرکز بانک‌ها بر چاپ کاغذ نبوده و بر استفاده از آن و ایجاد ارزش افزوده بوده است.

بزرگمهری دبیر و نائب رئیس هیات مدیره انجمن آشنا افزود: تمرکز ما امروز به جای اینکه بر بانکداری الکترونیک باشد باید بر روی توسعه بانکداری دیجیتال باشد و استفاده از امنی چنل منجر به آن می شود که تمرکز به کسب و کار و توسعه آن بازگردد. امنی چنل که امنی-چنل نیز خوانده می شود، یک رویکرد چندگانه در زمینه فروش است که به دنبال ایجاد تجربه خرید بدون اتصال برای مشتریان است و تفاوتی ندارد که آنها به صورت آنلاین خرید خود را انجام یدهند یا از دسکتاپ، دستگاه موبایل، تلفن و یا از داخل فروشگاه. رویکرد امنی‌چنل به این معناست که یک رابطه یکپارچه و متصل میان توزیع کننده، ارتقا دهنده و کانال های ارتباطی در پشت صحنه ایجاد خواهد کرد. به طور مثال، تعامل نماینده خدمات مشتری در مغازه می‌تواند به سرعت به سابقه خرید مشتری و همچنین اولویت‌های وی ارجاع داده شود و نماینده خدمات از طریق تلفن و یا خدمات سرویس مشتری تشخیص داده شود. و یا اینکه مشتری بتواند از یک کامپیوتر برای بررسی فهرست محصولات موجود در این مغازه بر روی وب سایت شرکت استفاده کند و سپس با استقاده از موبایل و یا تبلت محصول را خریداری کند و درخواست ارسال آن را مطرح کند. میزگرد رابطه بانکداری دیجیتال با Omni-channel،  بیست و هشتم خرداد ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن اجتماعات مرکز فابا برگزار می‌شود.

جهت ثبت نام و شرکت در میزگرد رابطه بانکداری دیجیتال با Omini Channeh  به اینجا مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

ملاحظه کنید

نشست آشنایی با کاربردهای سیستم برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) در صنایع تولید شیشه با همکاری انجمن شرکت های نرم افزاری (آشنا) و انجمن صنفی صنعت شیشه

نشست آشنایی با کاربردهای سیستم برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) در صنایع تولید شیشه با همکار…