Home آخرین اخبار انجمن آشنا محسن لطیفی :رئیس کارگروه ERPانجمن آشنا ،از اهداف کارگروه ERPمی گوید.

محسن لطیفی :رئیس کارگروه ERPانجمن آشنا ،از اهداف کارگروه ERPمی گوید.

محسن لطیفی :رئیس کارگروه ERPانجمن آشنا ،از اهداف کارگروه ERPمی گوید.

به گزارش روابط عمومی انجمن آشنا ،محسن لطیفی عضو هیات مدیره انجمن آشنا و رئیس کارگروه ERP انجمن آشنا از شرکت­های عضو انجمن که در حوزه ERP فعالیت می­ کنند،دعوت می کند به منظور ساماندهی و توسعه فضای کسب و کار و تسهیل امور صنفی فعالین حوزه ERP به این کارگروه بپیوندند.

هدف از تشکیل کارگروه چیست و برای رفع چه نیازی این کارگروه تشکیل می شود ؟

هدف از تشکیل کارگروه ERP، ساماندهی و توسعه فضای کسب و کار و تسهیل امور صنفی فعالین حوزه ERP است. همچنین با توجه به اینکه یکی از مشکلات کارفرمایان در انتخاب ERP مناسب با صنعت و کسب و کار خود، عدم دسترسی به مراجع قابل اعتماد و نتایج پروژه­های موفق است. ما در این کارگروه تلاش می­کنیم که ضمن ارائه تعاریف و ویژگی­های ERP مطابق با استانداردهای بین­ المللی، با جلب مشارکت فعالین این حوزه و انتشار اخبارو اطلاعات مرتبط با نرم­افزارهای پیشرفته سازمانی و ارائه تجربیات موفق، امکان بررسی و انتخاب ERP مناسب برای صاحبان صنایع فراهم شود و پیش بینی می­کنیم با انجام کار تخصصی و اصولی، این کارگروه به مرجع صنفی و فنی مورد قبول جامعه تبدیل شود به گونه­ای که کارفرمایان با خیالی آسوده نسبت به انتخاب و استقرار ERP مناسب اقدام کرده و از مزایای این سیستم­های پیشرفته برای برنامه ­ریزی و مدیریت سازمان خود بهره­ مند شوند.

 

انتظار دارید در این کارگروه چه افرادی فعال باشند ؟

اعضاء انجمن آشنا که در حوزه ERP فعالیت می کنند شامل تولیدکنندگان داخلی نرم­افزارهای ERP، پیاده­سازان نرم­ افزارهای ERP خارجی و مشاوران ERP  می­توانند در کارگروه ERP عضو شون. همچنین برای مشارکت بیشتر فعالین این حوزه، در هیات مدیره انحمن تصویب کردیم که اشخاص حقیقی و حقوقی که در حوزه ERP فعالیت می­کنند ولی عضو انجمن آشنا نیستند بتواننند به عنوان عضو افتخاری در کارگروه ERP حضور داشته باشند.

 

فعالیت­های کارگروه به چه شکل خواهد بود ؟

با توجه به گستردگی بازار و عدم آشنایی برخی از صاحبان صنایع با نرم­ افزارهای پیشرفته سازمانی از جمله سیستم­های برنامه­ ریزی منابع سازمان(ERP) ، یکی از برنامه­ های انجمن، برگزاری میزگردها و همایش­های علمی در راستای فرهنگ­ سازی و آشنایی کارفرمایان با ارزش افزوده حاصل از استقرار سیستم­های ERP است. در این خصوص با همه فعالین حوزه ERP هم اندیشی خواهد شد و تلاش خواهیم کرد با همگرایی اقدامات، بهترین نتیجه حاصل شود. از دیگر فعالیت­های کارگروه ERP، بستر سازی برای ارائه تسهیلات و تضامین به اعضا و همچنین ارائه تسهیلات لیزینگ به کارفرمایان برای تامین مبلغ قراردادهای منعقده با تامین­ کنندگان نرم­ افزارهای ERP است. با توجه به اینکه اکثر اعضای گروه دارای پروانه بهره برداری نرم­افزار از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین تعدادی از اعضا دارای گواهی دانش بنیان و/یا گواهی خلاقیت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند، برای اخذ این تسهیلات با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق­های مشابه تعامل و همکاری نزدیکی خواهیم داشت. همچنین در این کارگروه برای تدوین قوانین و لوایح مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات با دولت تعامل و مشارکت خواهیم کرد. از جمله اقداماتی که طی دو سال گذشته در این کارگروه انجام شده و همچنان ادامه خواهد داشت، تدوین قراردادهای حوزه ERP در زمینه فروش، استقرار، سفارشی سازی و پشتیبانی سیستم­های ERP است که برای عقد قرارداد و پیشگیری از اختلاف­ های آتی، کمک  شایانی به شرکت­های ارائه دهنده نرم­ افزار و کارفرمایان خواهد کرد. یکی از مسائلی که در همه فعالیت­های کارگروه مد نظر می­باشد، ایجاد شرایط برابر برای همه اعضا و فعالین حوزه ERP برای هم­ افزایی و رقابت سالم بین تامین کنندگان است که در نهایت منجر به ارائه خدمات بهتر به سازمان­ها و جامعه صنعتی ایران خواهد گردید. از برنامه­های دیگر انجمن برای توسعه فعالیت­های خود، به همکاری با سایر انجمن­ها و گروه­هایی که فعالیت مشابه دارند می­توانم اشاره کنم که با هدف هم­افزایی و همگرایی با همه فعالین این حوزه برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار انجام خواهد شد.

 

عضویت در کارگروه به چه نحو امکان­ پذیر است ؟

شرکت­های عضو انجمن که در حوزه ERP فعالیت می­کنند می­توانند در این کارگروه عضو شوند و همانطور که گفتم برای توسعه همکاری با مشاوران و سایر فعالین حوزه ERP که عضو انجمن نیستند، اعضای افتخاری در کارگروه خواهیم داشت که می­توانند نمایندگان کارفرما نیز باشند.

 

آیا نکته یا مطلب دیگری است که بخواهید در انتها بیان فرمایید ؟

بله. کارگروه ERP انجمن آشنا در راستای انجام رسالت خویش با همکاری دفتر توسعه فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت همایشی را با هدف معرفی کاربردهای ERP به صاحبان صنایع برگزار کرده است. با توجه به ریسک­های اقتصادی و چالش­های تولیدکنندگان در برنامه­ ریزی و مدیریت شرکت در شرایط سخت کنونی، عنوان همایش را “شناسایی و کاهش ریسک­های اقتصادی با ERP ” در نظر گرفته شد . این همایش در تاریخ ۲۴ دیماه ۹۸ در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و مدعوین آن فعالین صنایع مختلف بودند. برای اثربخشی بهتر همایش، سخنران­های همایش را از طیف­های گسترده­ ای انتخاب شد که در سایت www.iransoftware.org می توان به جزئیات این همایش دسترسی پیدا کرد . به این ترتیب که یک سخنران از مدیران پروژه سمت کارفرما برای استقرار ERP، یک سخنران از تولیدکنندگان داخلی ERP و یک سخنران نیز از پیاده سازان ERP خارجی حاضر شدند . همچنین امیدواریم پس از برگزاری چند دوره همایش علمی، زمینه برای برگزاری نمایشگاه تخصصی نرم ­افزار با جایگاه ویژه برای سیستم­های برنامه ریزی منابع سازمان توسط انجمن آشنا فراهم گردد.

ملاحظه کنید

نشست آشنایی با کاربردهای سیستم برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) در صنایع تولید شیشه با همکاری انجمن شرکت های نرم افزاری (آشنا) و انجمن صنفی صنعت شیشه

نشست آشنایی با کاربردهای سیستم برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) در صنایع تولید شیشه با همکار…